3.2.2014.

Ljiljana Crnić u Subotici

Ona ima dar da čuje rast noktiju, kao i muk među razgovorljivim ljudima. I sve što osluhne, umije zapisati. (književnica Gordana Vlajić o poeziji Ljiljane Crnić)

Gradska knjižnica Subotica organizira književnu večer s hrvatskom pjesnikinjom i prozaisticom iz dijaspore Ljiljanom Crnić kojа će biti održanа u srijedu, 5. veljače, u čitaonici Znanstvenog odjela knjižnice u 19 sati. U programu sudjeluju i pjesnikinja Dijana Uherek Stevanović iz Subotice te moderatorica Nevena Mlinko.

Ljiljana Crnić rođena je u Splitu 1954. godine, a trenutačno živi i stvara u Beogradu. Svoja djela objavljuje na hrvatskom standardnom jeziku i dalmatinskoj ikavici te potpisuje tri samostalne zbirke poezije (Nikom neću reći tko si, Mašo me toga tare, Škrinja mojih tajni) i tri knjige u suautorstvu (Ljubav pjesmom živim, O postanku i darovima, Praška čipka i prilika). Ova hrvatska književnica u dijaspori prevođena je na slovenački, makedonski, engleski, talijanski, njemački jezik i dobitnica brojnih nagrada od kojih izdvajamo nagradu Ličnost godine 2012 Nakladničke kuće ARTE te nagradu Golubice mira u Sarajevu. Članica je Udruženja književnika Srbije, Hrvatskog književnog društva Rijeka, Umjetničke grupe ARTE - DOBRA KNJIGA Beograd i Književnog kluba „Scena Crnjanski" Beograd.

Srdačno Vas očekujemo!