16.2.2014.

Raspored rada čitaonice i kulturni program za razdoblje od 17. do 23. veljače 2014. godine

U ponedjeljak, 17. veljače, na državni pranik Sretenje, Gradska knjižnica Subotica neće raditi s korisnicima.

Završna manifestacija IPA projekta CULTRAIL počet će 17. veljače i trajat će pet dana. Prva manifestacija je šetnja gradom „Tragom kulture“. Šetnja po obilježjima Subotice koji su vezani za život književnika rođenih u Subotici: Kosztolányija, Csátha, Kiša i Konstantinovića, počet će u 10 sati.

U utorak, 18. veljače, u 12 sati, u Maloj galeriji Gradske knjižnice Subotica, u okviru završne manifestacije IPA projekta CULTRAIL bit će otvorena izložba „Književni život Subotice i Segedina na prekretnici vjekova i početkom XX. vijeka - izložba tekstova iz dnevnih listova i časopisa”. Izložba će povezati Segedin i Suboticu kao i dvije knjižnice, Županijsku i gradsku knjižnicu „Károly Somogyi” iz Segedina i Gradsku knjižnicu Subotica, čije su djelatnice Dóra Hicsik, Nevena Mlinko i Judita Kukkonka autorice izložbe.

U srijedu, 19. veljače, s početkom u 10 sati, bit će održan filmski maraton s projekcijom filmova Szabolcsa Tolnaija „Pješčanik” (Kiš), Józsefa Pacskovszkyog „Kornél Esti” (Kosztolányi), Györgya Molnára „San čarobnjaka” (Csáth). Nakon projekcija razgovor o filmu vodit će redatelj Zoltán Siflis. Svi filmovi su titlani.

Istog dana, u 20 sati, učenici Glazbene škole održat će klavirski koncert u čitaonici Znanstvenog odjela.

Usluge Znanstvenog odjela tijekom srijede pružat će se u prostorijama Američkog kutka.

U četvrtak, 20. veljače, u 10 sati, u knjižnici na Paliću bit će organiziran simpozij na temu „Putovanje“, a biti će razrađene teme iz književnog opusa Kosztolányija i Csátha. Sudionici su: Gábor Bednanics, Péter Szirák, László Bengi, Judit Raffai, Éva Hózsa, Árpád Kollár, Boško Krstić i Dragana Francišković.

Istog dana s početkom u 19,30 sati, u čitaonici Znanstvenog odjela, bit će održana završna ceremonija u okviru akcije „Medalja Lajoša Vermesa“ gdje se, već osam godina, biraju i nagrađuju najbolji sportisti i sportski klubovi Subotice. Čitaonica će za korisnike biti otvorena do 19 sati.

Završna konferencija IPA projekta CULTRAIL bit će održana u petak, 21. veljače, u 12 sati. Uz izložbu fotografija bit će prikazani rezultati projekta kao i sva dešavanja projekta u proteklih godinu dana. Istodobno, posjetitelji će moći pogledati izložbu crteža učenika OŠ „Petőfi Sándor” iz Bačkih Vinograda na temu „Putovanje”, koja je bila dio programa „Književni KIŠobran“.

Toga dana usluge Znanstvenog odjela bit će pružane u Američkom kutku do 15,30 sati a potom na Znanstvenom odjelu.

Dobro nam došli!