5.11.2014.

Poznati pobjednici Kviza „Ljubav za početnike“

U okviru Nacionalnog kviza za poticanje čitanja „Ljubav za početnike“ Knjižnica grada Zagreba ove godine je posredstvom Gradske knjižnice Subotica sudjelovalo više od stotinu učenika koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku u Subotici, Maloj Bosni, Tavankutu i Đurđinu. Pročitavši pjesme Zvonimira Baloga, Luke Paljetka, Dragutina Tadijanovića i Dobriše Cesarića te popunjavanjem on-line upitnikа stekli su pravo sudjelovanja u ovom tradicionalnom kvizu za poticanje čitanja.

Mihaela Dulić iz OŠ „Vladimir Nazor“ iz Đurđina i Dunja Šimić iz OŠ „Ivan Milutinović“ iz Subotice dobitnice su glavne nagrade – putovanja u Zagreb na završnu svečanost i izvlačenje nagrada tijekom trajanja sajma knjiga Interliber 2014. Izvlačenje nagrada bit će upriličeno u petak, 14. studenog 2014. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici. Ova informacija je objavljena na mrežnoj stranici Knjižnica grada Zagreba http://www.kgz.hr/default.aspx?id=1621 .

Utješne nagrade za sudionike kviza izvučene su u Subotici, te su spremljeni darovi – knjige za sljedeće učenike:

1. Lucija Ivković Ivandekić, OŠ „Ivan Milutinović“ Subotica

2. Anamaria Tumbas, OŠ „Matko Vuković“ Subotica
3. Vesna Gabrić, OŠ „Pionir“, Stari Žednik
4. Manuela Stantić, OŠ „Ivan Milutinović“ Mala Bosna
5. Milica Vuković, OŠ „Matija Gubec“ Tavankut
6. Luka Prćić, OŠ „Matko Vuković“ Subotica
7. Lucija Horvacki, OŠ „Vladimir Nazor“ Đurđin
8. Ana Piuković, OŠ „Ivan Milutinović“ Subotica
9. Mario Evetović, OŠ „Matko Vuković“ Subotica
10. Marina Peić Tukuljac, OŠ „Ivan Milutinović“ Mala Bosna
11. Josipa Dulić, OŠ „Vladimir Nazor“ Đurđin
12. Maja Vuković, OŠ „Matija Gubec“ Tavankut
13. Marijan Vojnić Hajduk, OŠ „Pionir“, Stari Žednik

Svim školama i djeci koja su ove godine sudjelovala u poticajnom i korisnom kvizu još jednom zahvaljujemo na suradnji i poručujemo im da se uključe i sljedeće godine za koju se spremaju nove teme, knjige i zadatci!