17.11.2014.

Raspored rada čitaonice i kulturni program za razdoblje od 17. do 23. studenog 2014. godine

Srdačno Vas pozivamo na otvorenje izložbe fotografija „Samo sjenke prolaze“ autora Zdenka Štrickog koju će u ponedjeljak 17. studenog 2014. godine u Maloj galeriji Gradske knjižnice Subotica s početkom u 19 sati otvoriti Mile Tasić, viši knjižničar subotičke knjižnice. Zainteresirani izložbu mogu posjetiti do 28. studenog 2014. godine.

Srdačno Vas pozivamo na predstavljanje knjige znanstvenika i nekadašnjeg profesora subotičke gimnazije dr. Gyulae Szöllősija pod naslovom „Tragom svojih uspomena”. Knjiga će biti predstavljena 18. studenog u 19 sati u Gradskoj knjižnici Subotica. Knjigu je objavio Zavod za kulturu vojvođanskih Mađara. Domaćini večeri su književnik Károly Dudás i Valéria Ágoston Pribilla.

„Pučka kasina 1878." održat će u četvrtak, 20. studenog 2014. godine, godišnju skupštinu u prostorijama čitaonice Gradske knjižnice Subotica s početkom u 19.30 sati. Čitaonica će korisnicima biti na raspolaganju do 19 sati.

Prvi susret članova književnog kluba „UrLIK“ bit će održan u četvrtak, 20. studenog 2014. godine, na Posudbenom odjelu za odrasle Gradske knjižnice Subotica s početkom u 19.30 sati. Ako želite u prijatnom ozračju, okruženi mirisom knjiga i ljudima koji dijele Vaša interesiranja, razgovarati o književnosti, omiljenim romanima i piscima, potrebno je da se prijavite za članstvo u književnom klubu putem e-maila:knjizevniklub.urlik@gmail.com. U e-mailu navedite Vaše osobne podatke (ime, prezime, godinu rođenja i zanimanje) te opis motivacije za članstvo u klubu. Književni klub „UrLIK“ plod je suradnje neformalne grupe „UrLIK“, Kancelarije za mlade Grada Subotice i Gradske knjižnice Subotica.