26.11.2015.

Let s Ljiljanom Jelaskom po Vojvodini

Spisateljica za djecu i mladež Ljiljana Jelaska iz Petrinje u Hrvatskoj boravit će u Vojvodini od 7. do 9. prosinca 2015. godine i tom prigodom će se susresti s djecom predškolske i osnovnoškolske dobi koja nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku, odnosno, slušaju predmet hrvatski jezik s elementima nacionalne kulture.

Ljiljana Jelaska je rodom iz vojvođanskog mjesta Sente, a od 1991. živi i radi u Hrvatskoj. Za svoju prvu objavljenu knjigu, poetsku zbirku „Vesele boje, tvoje i moje”, osvojila je književnu nagradu Albatros 2013. godine. Sljedeće godine objavila je teen roman „Leti, leti”, a nakon toga i slikovnicu „Anatomija”. Surađuje s portalima namijenjenim djeci gdje objavljuje poetske, prozne i dramske radove.

Prigodu druženja s Ljiljanom Jelaskom imat će učenici viših razreda osnovnih škola „Ivan Milutinović” i „Matko Vuković” u čitaonici Gradske knjižnice Subotica u ponedjeljak, 7. prosinca, s početkom u 14 sati. Istoga dana na istome mjestu u 16 sati književnica će se predstaviti učenicima nižih razreda subotičkih osnovnih škola „Ivan Milutinović”, „Matko Vuković” i „Sveti Sava”.

U utorak, 8. prosinca, gošća iz Hrvatske posjetit će u jutarnjim časovima najmlađe čitatelje iz vrtića, a poslijepodne malo stariju djecu u prigradskim naseljima. U 9 sati djeca subotičkih vrtića „Marija Petković Sunčica” i „Marija Petković Biser” te vrtića „Petar Pan” iz Tavankuta i „Bambi” iz Male Bosne upoznat će spisateljicu u vrtiću „Marija Petković Sunčica” u Subotici. U područnoj školi „Ivan Milutinović” u Maloj Bosni susret s učenicima nižih razreda otpočet će u 15 sati, a u tavankutskoj školi s učenicima viših razreda škola „Matija Gubec” iz Tavankuta i „Vladimir Nazor” iz Đurđina u 17 sati.

Posljednji dan ovogodišnjeg druženja s Ljiljanom Jelaskom provest ćemo u Srijemu. U srijedu, 9. prosinca, spisateljica će posjetiti Srijemsku Mitrovicu i imati susret s učenicima u 12 sati. Uslijedit će upoznavanje s djecom u Šidu u 17 sati.

Susret sa spisateljicom organizira Gradska knjižnica Subotica uz potporu Hrvatske matice iseljenika, Grada Subotica, Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata i Hrvatskog nacionalnog vijeća.