1.3.2016.

Čitateljski klub Flâneuri

Gradska knjižnica Subotica pokreće čitateljski klub za tinejdžere dobi od 14 do 19 godina pod nazivom Flâneuri. Flâneuri će se susretati jednom mjesečno, a prvi sastanak će biti održan u subotu, 12.03.2016. godine, od 10 do 12 sati u čitaonici Gradske knjižnice.

Tko je flâneur i što on radi?

Flâneur je radoznali promatrač grada koji luta s jednim ciljem – da doživi neočekivano, otkrije nepoznato, iskusi nešto novo i stvori nešto svoje. U čitateljskom klubu ćemo istraživati urbanu i suvremenu književnost, a kretat ćemo se i kroz stvarne gradove, pisat ćemo i interpretirati viđeno i pročitano vođeni idejama slobode u improvizaciji i artističke zabave. Zato je flâneur istodobno pustolov i pjesnik, promatrač i humorist, istraživač i filozof, umjetnik koji otkriva grad na različite načine.

Ako ste se u nečemu od napisanog prepoznali ili vam se ideja svidjela, priključite se čitateljskom klubu Flâneuri. Vidimo se u subotu, 12.03.2016. godine, u čitaonici Gradske knjižnice Subotica.