21.10.2016.

Predstavljanje knjige Slobodana Šnajdera „Doba mjedi“

Srdačno vas pozivamo na predstavljanje knjige „Doba mjedi“ književnika Slobodana Šnajdera koje će biti održano u četvrtak, 27. listopada 2016. godine, u čitaonici Gradske knjižnice Subotica s početkom u 19 sati. Pored autora o knjizi će govoriti i urednik nakladničke kuće Tim Press Hašim Bahtijari. Moderator večeri je ravnatelj Gradske knjižnice Subotica Dragan Rokvić.

Istaknuti hrvatski dramaturg, književnik i publicist Slobodan Šnajder (Zagreb, 1948.) diplomirao je filozofiju i anglistiku na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Bio je suosnivač i dugogodišnji urednik kazališnog časopisa „Prolog”, kolumnist dnevnika „Glas Slavonije“, riječkog „Novog lista“, te čest suradnik Trećeg programa Hrvatskog radija. Novele, eseje i kazališne komade objavljuje od 1966. Za crnu komediju „Enciklopedija izgubljenog vremena“ dobio je 2010. priznanje Kraljevskog kazališta Zetski dom s Cetinja. Dobitnik je Gavelline nagrade za dramu i trostruki dobitnik Držićeve nagrade, a 2011. je dobio počasni doktorat Sveučilišta za audiovizualne umjetnosti ESRA sa sjedištem u Skopju. Roman „Doba mjedi“ donio mu je regionalnu nagradu „Meša Selimović“ i nagradu „Radomir Konstantinović“ koja je dodijeljena prvi put na petogodišnjicu smrti književnika i filozofa Radomira Konstantinovića.

Dobro nam došli!