4.11.2016.

Poznati dobitnici Kviza „Čitam 100 na sat”

U okviru Nacionalnog kviza za poticanje čitanja „Čitam 100 na sat” Knjižnica grada Zagreba ove godine je posredstvom Gradske knjižnice Subotica sudjelovalo više od 150 učenika osnovnoškolske dobi koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku u Subotici, Maloj Bosni, Tavankutu i Đurđinu te predmet hrvatski jezik s elementima nacionalne kulture u Žedniku. Popunjavanju on-line upitnika prethodilo je isčitavanje zadanih on-line izvora i knjiga Snježane Babić Višnjić „Krugovi na vodi, Mira Gavrana „Ljeto za pamćenje” i Nene Lončar „Bio sam pas i opet sam”.

Ivan Skenderović iz OŠ „Matija Gubec”iz Tavankuta i David Kozma iz OŠ „Matko Vuković” iz Subotice dobitnici su glavne nagrade – putovanja u Zagreb na završnu svečanost i izvlačenje nagrada te posjet sajmu knjiga Interliber 2016. Izvlačenje nagrada bit će upriličeno u utorak, 15. studenog 2016. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici. Ova informacija je objavljena na mrežnoj stranici Knjižnica grada Zagreba http://www.kgz.hr/hr/za-mlade/nacionalni-kviz-za-poticanje-citanja-1621/popisi-pobjednika/popis-pobjednika-hrvatska-i-dijaspora/35295 .

Dobitnici utješnih nagrada knjiga su:

1. Anamarija Kuntić, 6/4, OŠ „Matko Vuković” Subotica

2. Matija Mamužić, 8.a, OŠ „Matija Gubec” Tavankut

3. Iva Ivković Ivandekić, 5.r., OŠ „Vladimir Nazor” Đurđin

4. Kristina Miškolci Bator, 5/4, OŠ „Matko Vuković” Subotica

5. Lucija Vukov, 5/4, OŠ „Matko Vuković” Subotica

6. Ivan Poljaković, 8.r, OŠ „Pionir” Žednik

7. Josip Jurić, 7.e, OŠ „Ivan Milutinović” MalaBosna

8. Martina Maksuti, 7.c, OŠ „Ivan Milutinović” Subotica

9. Dajana Brajković, 8.c, OŠ „Ivan Milutinović” Subotica

10. Josipa Dulić, 8.r., OŠ „Vladimir Nazor” Đurđin

11. Doris Orčić, 6.a, OŠ „Matija Gubec” Tavankut

12. Marija Stantić, 6.e, OŠ „Ivan Milutinović” MalaBosna

13. Marija Ivković Ivandekić, 5.r, OŠ „Pionir” Žednik

14. Luka Matatić, 8.h iz OŠ „Matko Vuković” Subotica.

Svim školama i djeci koja su i ove godine sudjelovala u ovom poticajnom i korisnom kvizu još jednom zahvaljujem na suradnji uz poruku da ih očekujemo i sljedeće godine.