6.12.2016.

Predstavljanje knjige Bore Otića „Šorom, sredom“

Srdačno Vas pozivamo na predstavljanje knjige Bore Otića „Šorom, sredom“ koje će biti održano u petak, 9. prosinca 2016. godine, u čitaonici Gradske knjižnice Subotica s početkom u 18 sati.

Dobro nam došli.

Bora Otić , autor i urednik emisije „5kazanje“, emitirane na Prvom programu Radiotelevizije Vojvodine dugih trinaest godina, objavio je prvu knjigu pod nazivom „Šorom, sredom“. Knjiga prenosi životne priče običnih ljudi kroz prostor i vrijeme. Priče su pretočene iz autorove kreativne mašte ili su dio stvarnosti koje smo u nekim emisijama imali prilike vidjeti.

Borini sugovornici pričaju jezikom koji nestaje. Arhaizme, koji se protežu kroz svih četvrdesetak priča, autor je skupio u jedinstveni „Rječnik mog zavičaja“. To je knjiga u knjizi, koja će starijim generacijama evocirati vrijeme odrastanja, a nekim mlađim generacijama sačuvati korijene jezika koji iščezava. Tipičan za Vojvodinu, rječnik predstavlja pravu kulturološku vrijednost.

Knjiga „Šorom, sredom“ je bogata zbirka vojvođanskih priča o pojavama, ljudima, pojmovima, običajima, dvorcima, o životu na selu, o salašima, o ljubavi, o mnogo čemu.
Bogata je autorskim fotografijama koje prate svaku Borinu priču.

Ovo je knjiga za dušu, knjiga za sve generacije, knjiga za sva vremena.