14.12.2016.

„Svjedočanstvo tamburaške pismenosti s početka XX. stoljeća - digitalizacija”

Srdačno vas pozivamo na svečano otvorenje izložbe „Svjedočanstvo tamburaške pismenosti s početka XX. stoljeća - digitalizacija“ uz prigodni koncert Subotičkog tamburaškog orkestra koji će biti održano u utorak, 20. prosinca 2016. godine, u 17 sati u čitaonici Gradske knjižnice Subotica.

Ovom manifestacijom bit će obilježen i javnosti predstavljen istoimeni projekt digitalizacije zbirke rukopisnih muzikalija Aleksandra Aranickog iz Radio Beograda koji je podržalo Ministarstvo kulture i informiranja Republike Srbije, a realizirala subotička knjižnica. Zbirku od 1400 tamburaških kompozicija Gradskoj knjižnici Subotica darovao je Subotički tamburaški orkestar s ciljem trajnog očuvanja, šire dostupnosti i otvorenog pristupa ovoj izuzetno bogatoj građi.