19.1.2012.

U Gradsku biblioteku Subotice stigle su knjige iz Programa Márai

U Gradsku biblioteku Subotice stigle su knjige iz Mađarske, pribavljene projektom Nacionalne fondacije za kulturu Programa Márai. Zahvaljujući programu koji potiče očuvanje nacionalne kulture, na police knjižnice dospjelo je 317 novih knjiga. Polovicu poklon paketa čine knjige lijepe književnosti, a drugu polovicu znanstvena literatura. Svaki posjetitelj moći će naći ono što mu odgovara počevši od leksikona, filozofskih, povijesnih djela do dječjih ili zvučnih knjiga.
        Cilj Programa Márai je poticanje čitalačke kulture, te podržavanje i populariziranje suvremenih mađarskih pisaca.