24.4.2017.

Održana 48. Pokrajinska smotra recitatora

Na 48. Pokrajinskoj smotri recitatora, pod nazivom „Pjesniče naroda mog”, održanoj u Sečnju od 21. do 23. travnja 2017. godine, Suboticu je predstavljalo 19 recitatora koji su se natjecalina tri razine:

• mlađi uzrast: od 1. do 4. razreda osnovne škole

• srednji uzrast: od 5. do 8. razreda osnovne škole

• stariji uzrast: srednjoškolci.

Nakon natjecateljskog djela žiri je svakoga dana proglasio pobjednike dodijelivši po 18 zlatnih diploma među kojima je odabrao devet recitatora koji će sudjelovati na republičkoj smotri u Valjevu a u svakoj kategoriji proglasili su tri odnosno četiri najbolja recitatora Vojvodine.

Subotica je ove godine osvojila čak 10 zlatnih diploma, od kojih će četvero biti upućeno na Republičku smotru recitatora u Valjevo a Balázs Ajtai i Dragana Nikolić su proglašeni za najbolje recitatore Vojvodine u svojoj kategoriji.

Zlatne diplome osvojili su sljedeći recitatori:

u kategoriji mlađeg uzrasta:

Lárá Zemkó, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica

Martin Vukov, OŠ „Matko Vuković”Subotica

u kategoriji srednjeg uzrasta:

Balázs Ajtai, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica

Kamilla Horvát, OŠ „Hunyadi János” Čantavir

Ivan Huska, Hrvatska čitaonica Subotica

Jovan Kaloserović, OŠ „Sonja Marinković” Subotica

u kategoriji starijeg uzrasta:

Davorin Horvacki, Hrvatska čitaonica Subotica

Dragana Nikolić, Gimnazija „Svetozar Marković” Subotica

Gabriella Török, Hemijsko-tehnološka škola Subotica

Augustin Žigmanov, Hrvatska čitaonica Subotica

Od spomenutih zlatnih diploma na republičku smotru recitatora, koja bi trebala biti održana 19. svibnja u Valjevu, plasirali su se Lárá ZemkóBalázs Ajtai, Dragana Nikolić i Augustin Žigmanov.