18.5.2017.

„Čitanjem do zvijezda”- dodjela nagrada

Gradska knjižnica Subotica u suradnji s Hrvatskim nacionalnim vijećem uspješno je realizirala projekt za poticanje čitanja, znanja i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda” koji u Hrvatskoj već devetu godinu organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara. Nakon pilot projekta prošle školske godine, ove godine je kviz provela na svim razinama u osnovnim i srednjim školama. Budući da su učenici subotičke Gimnazije „Svetozar Marković” prvi puta sudjelovali želimo im se javno zahvaliti na tome a učenici Emanueli Bošnjak (2.f) čestitati prvo mjesto s maksimalnim brojem bodova koje je u kategoriji multimedijskog uratka osvojila na nacionalnoj razini.

Tim povodom pozivamo Vas na dodjelu nagrada upriličenu u povodu završetka kviza znanja i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda” za školsku 2016./2017. godinu u kojoj će sudjelovati sedam učenika subotičke gimnazije s njihovom mentoricom, profesoricom Anom Gaković.Prigodno druženje bit će održano u ponedjeljak, 22. svibnja 2017. godine u prostorijama Hrvatskog nacionalnog vijeća (Preradovićeva 13) s početkom u 18 sati.

Tom prigodom prikazat ćemo i nagrađeni multimedijski uradak koji je po ocjeni stručnog povjerenstva bio najbolji na razini Hrvatske.