22.5.2018.

Noémi Božić četvrta a Dragana Nikolić osma u Republici

Noémi Božić, recitatorica OŠ „Széchenyi István” iz Subotice osvojila je četvrto mjesto a Dragana Nikolić, učenica Gimnazija „Svetozar Marković” iz Subotice osmo mjesto na 50. republičkoj smotri recitatora pod nazivom „Pjesniče naroda mog”, koja je održana 18. i 19. svibnja u Valjevu. Ovo je odluka prosudbene komisije u sastavu dr. Radovan Knežević, profesor dikcije (predsjednik žirija), mr. Andrijana Videnović, glumica i profesorica dikcije, Dejan Cicmilović, glumac i profesor glume, Marijana Andrić, glumica i Dragan Jovanović Danilov, književnik. Ovaj visoki plasman Noémi Božić je ostvarila u kategoriji recitatora mlađeg uzrasta (od 1. do 4. razreda osnovne škole) a Dragana Nikolić u kategoriji starijeg uzrasta (srednjoškolci) gdje je nastupilo 35, odnosno 33 učenika iz cijele Srbije.

Uz nagrađene recitatorice iz Subotice na republičkoj smotri recitatora nastupili su u kategoriji mlađeg uzrasta Višnja Vilov (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica), u kategoriji srednjeg uzrasta Ivan Huska (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata) i u kategoriji starijeg uzrasta Katarina Piuković (UBH „Dužijanca” Subotica).

Postignuti uspjesi rezultat su dugogodišnjeg kvalitetnog rada u oblasti recitatorstva u našem gradu.