18.9.2018.

Započeo Nacionalni kviz za poticanje čitanja Knjižnica grada Zagreba

Nova školska godina i novi kvizovi za poticanje čitanja!!! Gradska knjižnica Subotica najavljuje nacionalni kviz Knjižnica grada Zagreba za učenike viših odjela osnovnih škola u kojima se nastava realizira na hrvatskom jeziku. Naslov Kviza je „Do baštine na krilima mašte” a organiziran je uz Mjesec hrvatske knjige koji je posvećen kulturnoj baštini. Potrebno je online riješiti upitnik koji se nalazi na http://www.knjiznica.hr/kviz/ a u tu svrhu poslužiti se sljedećim knjigama i online izvorima::

1. Snježana Babić Višnjić: Andautonac

2. Nena Lončar: Sve o Evi

3. Melita Rundek: Letači srebrnih krila

4. online enciklopedije, online leksikon Leksikografskog zavoda Miroslav Krleža i ostali izvori.

Rok za slanje upitnika je 26. 10. 2018.

I ove godine subotička knjižnica osigurat će 15 utješnih i 2 glavne nagrade- putovanje u Zagreb na završnu priredbu, izvlačenje nagrada te Sajam knjiga INTERLIBER.