4.11.2020.

Rezultati Nacionalnog kviza za poticanje čitanja „Istraživači planeta Z”

Knjižnice grada Zagreba objavile su rezultate Nacionalnog kviza za poticanje čitanja „Istraživači planeta Z”a među njima su i dobitnici iz Subotice:

Dejan Radaković (8.r., OŠ „Matko Vuković” Subotica) i

Tanja Stantić (7.r., OŠ „Ivan Milutinović” Mala Bosna).

Popis svih dobitnika se može pogledati na https://www.mhk.hr/kviz/.

Nažalost, zbog nepovoljne epidemiološke situacije oni neće putovati u Zagreb, ali će sudjelovati u izvlačenju glavnih nagrada (među kojima je i tablet Lenovo Tab E8) u Zagrebu 13. studenog 2020. godine koje će, iz istih razloga, ove godine biti održano bez publike.

U nacionalnom kvizu za poticanje čitanja posredstvom Gradske knjižnice Subotica sudjelovalo je oko 80 učenika koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku u Subotici i okolici. Iako je kviz bio iznimno lagan ove godine bilo je dosta netočno popunjenih upitnika te tako nisu mogli sudjelovati u izvlačenju utješnih nagrada koje je kao i prethodnih godina osigurala Gradska knjižnica Subotica.

Dobitnici utješnih nagrada (knjige) su:

1. Terezija Sekereš, 8.r., OŠ „Ivan Milutinović” Subotica
  2. Petra Vojnić Tunić, 7.r., OŠ „Matko Vuković” Subotica
  3. Tatjana Mačkaš Petrik, 6.r., OŠ „Ivan Milutinović” Subotica
  4. Lea Vojnić Purčar, 7.r., OŠ „Matko Vuković” Subotica
  5. Sara Uršal, 8.r, OŠ „Ivan Milutinović” Subotica
  6. Jelena Šarčević, 8.r., OŠ „Matko Vuković” Subotica
  7. Matija Ivković Ivandekić, 8.r., OŠ „Ivan Milutinović”Subotica
  8. Iva Molnar, 8.r., OŠ „Matko Vuković” Subotica
  9. Marijan Rukavina, 6.r., OŠ „Ivan Milutinović” Subotica
  10. Hana Sič, 5.r., OŠ „Matko Vuković” Subotica
  11. Jure Sudarević, 6.r., OŠ „Ivan Milutinović” Subotica
  12. Andrija Matković, 6.r., OŠ „Matko Vuković” Subotica
  13. Iva Kujundžić, 8.r., OŠ „Ivan Milutinović” Subotica
  14. David Mačković, 8.r., OŠ „Matko Vuković” Subotica
  15. Anita Sudarević, 8.r., OŠ „Ivan Milutinović”Subotica

Svim školama i djeci koja su i ove godine sudjelovala u ovom poticajnom i korisnom kvizu još jednom zahvaljujem na suradnji i potičemo ih da se uključe i sljedeće godine.