25.5.2021.

Republička smotra recitatora

52. Republička smotra recitatora, pod nazivom „Pjesniče naroda mog”, bit će održana u online formatu, 28. i 29. svibnja 2021. godine (petak i subota). Direktan prijenos moći će se pratiti na You Tube kanalu Centra za kulturu Valjevo.

Suboticu će ove godine predstavljati čak sedam recitatora. U kategoriji mlađeg uzrasta (od 1. do 4. razreda osnovne škole): Pavao Huska (Hrvatska čitaonica Subotica), David Kovač (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica) i Una Matoš (OŠ „Kizur István” Subotica), u kategoriji srednjeg uzrasta (od 5. do 8. razreda osnovne škole) Noémi Bózsits (OŠ „Széchenyi István” Subotica), Marija Magdalena Huska (Hrvatska čitaonica Subotica) i Višnja Vilov (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica) a u kategoriji starijeg uzrasta (srednjoškolci) Nađa Meandžija (SKC „Sveti Sava” Subotica).