12.10.2012.

Predstavljena knjiga “Einsteinova kćer – potraga za Lizerl”

U Čitaonici Gradske biblioteke 10. listopada 2012. godine predstavljena je knjiga američke književnice Michele Zackheim “Einsteinova kćer – potraga za Lizerl”. O knjizi su govorili prevoditelj knjige Goran Skrobonja, ravnatelj Nakladničke kuće Admiral Books Zoran Rapajić, ravnatelj Gradske biblioteke Dragan Rokvić i Dušica Dulić.

Za postojanje izvanbračne kćeri Alberta i Mileve Einstein, po imenu Lizerl, saznalo se tek krajem osamdesetih godina po objavljivanju njihovih ljubavnih pisama sačuvanih u arhivima Einsteinovih dokumenata. Kćer je rođena u Vojvodini i tu ostala...