28.7.2021.

XIV. Etnokamp od 9. do 13. kolovoza 2021. godine

Od 9. do 13. kolovoza 2021. godine bit će održan četrnaesti po redu Etnokamp na hrvatskom jeziku koji organizira Hrvatska čitaonica u suradnji s Gradskom knjižnicom Subotica. Tema ovog petodnevnog druženja, koje će biti održano u dvorištu DSHV-a, bit će igra u svim svojim oblicima. Tako će djeca osnovnoškolske dobi u okviru kreativno-manualnih radionica izrađivati različite društvene igre koje će na koncu ponijeti doma da se mogu tijekom godine igrati s ukućanima i prijateljima a upoznat će se i s igrama koje su upražnjavali naši stari. Bit će organizirane i druge radionice i aktivnosti kao dramska, kuharska, recitatorska, tradicijsko pjevanje, plesna, duhovna a jedan dan će provesti i na izletu. Kao i prethodnih godina posebna pozornost bit će posvećena očuvanju okoliša te će djeca raditi s recikliranim materijalima. Posljednjeg petog dana bit će održana završna priredba i prodajna izložba radova nastalih u kampu.