11.4.2022.

Оdličan uspjeh subotičkih recitatora

Od 21 recitatora iz Subotice koji su sudjelovali na 52. Pokrajinskoj smotri recitatora „Pjesniče naroda mog”, održanoj u Sečnju od 8. do 10. travnja 2022. godine, čak njih 11 osvojilo je zlatne diplome među kojima se njih petero plasiralo na narednu razinu natjecanja, republičku smotru recitatora koja će biti održana u Valjevu 13. i 14. svibnja 2022. godine. Ovaj odlični uspjeh subotičkih recitatora ostvaren je u tri uzrasne kategorije: mlađi uzrast (učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole), srednji uzrast (učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole) i stariji uzrast (srednjoškolci) u kojima je ukupno sudjelovalo oko 200 recitatora. Tako je svaki dan šesteročlani žiri podijelio od 26 do 29 zlatnih diploma odnosno među njima odredio po devet recitatora za svaki uzrast koji nastavljaju natjecanje u Valjevu.

Zlatne diplome i plasman na republičku smotru osvojili su sljedeći subotički recitatori:

u kategoriji mlađeg uzrasta:
Renáta Jurcsák (OŠ „Széchenyi István” Subotica)
Nikolija Milanko (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica)

u kategoriji srednjeg uzrasta:
Noémi Bózsits (OŠ „Széchenyi István” Subotica)
Višnja Vilov (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica)

u kategoriji starijeg uzrasta:
Helena Savić (Gimnazija „Svetozar Marković” Subotica)

Zlatne diplome osvojili su i sljedeći subotički recitatori:

u kategoriji mlađeg uzrasta:
Tea Stanković (OŠ „Đuro Salaj”Subotica)

u kategoriji srednjeg uzrasta:
Pavao Huska (Hrvatska čitaonica Subotica)
Mila Popov (OŠ „Széchenyi István” Subotica)
Marijan Rukavina (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata Subotica)

u kategoriji starijeg uzrasta:
Ivan Huska (Hrvatska čitaonica Subotica)
Barbara Piuković (Gimnazija „Svetozar Marković” Subotica)

Ovaj odličan uspjeh subotičkih recitatora u toliko je još značajniji ako se podsjetimo da je, posljednje uživo natjecanje i pokrajinska smotra recitatora održano još 2019. godine u Sečnju. Naredne, 2020. godine zbog pandemije izostala su recitatorska natjecanja dok je prošle, 2021. godine smotra održana online.

Svima od srca čestitamo!