9.5.2022.

Nacionalna, posljednja razina kviza „Mreža čitanja”

Nakon školske i regionalne, u petak, 13. svibnja 2022. godine bit će održana posljednja, nacionalna razina kviza „Mreža čitanja” koji organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara a provedbu u Subotici realizira Gradska knjižnica Subotica u suradnji s NIU „Hrvatska riječ”.

Toga dana u podne online kvizu znanja pristupit će 271 srednjoškolac iz cijele Hrvatske i Subotice, koji su ostvarili potreban bodovni prag za nacionalnu razinu. Među njima su i Subotičani, učenici gimnazije „Svetozar Marković”: Matija Ivković Ivandekić, Marko Cvijetić, Iva Ivković Ivandekić, Lucija Ivković Ivandekić, Mihaela Dulić i Lucia Mamužić te subotičke Medicinske škole: Josipa Horvacki, Božana Vujačić i Jana Mihajlović.

Online kvizom znanja bit će završeno natjecanje „Mreža čitanja” za srednjoškolce koje je ove školske 2021./2022. godine imalo temu „U mreži suvremenih hrvatskih pisaca” a učenici su u sklopu projekta čitali sljedeća književna djela domaćih autora: Jerko Mihaljević Putar i parizer, Marina Vujčić Susjed te Jurica Pavičić Crvena voda.