19.5.2022.

Dodjela nagrada srednjoškolcima- „Mreža čitanja”

U ponedjeljak, 23. svibnja 2022. godine u novoj čitaonici Gradske knjižnice Subotica s početkom u 18:30 bit će organizirana svečana dodjela nagrada i diploma subotičkim srednjoškolcima koji su tijekom protekle školske 2021./2022. godine sudjelovali u kvizu znanja i kreativnosti „Mreža čitanja”. Ovo natjecanje u Hrvatskoj organizirala je Hrvatska mreža školskih knjižničara a provedbu u Subotici su realizirali Gradska knjižnica Subotica u suradnji s NIU „Hrvatska riječ” koji su i pripremili zahvalnice i prigodne nagrade za 19 učenika subotičke Gimnazije „Svetozar Marković”, Politehničke i Medicinske škole koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku. Najavljenim programom bit će obilježen završetak još jedne sezone ovog interesantnog kviza za poticanje čitanja za srednjoškolce u našem gradu koji je realiziran u tri razine natjecanja i dvije kategorije- online test znanja ili multimedijski uradak. Tema kviza „Mreža čitanja” protekle školske godine bila je „U mreži suvremenih hrvatskih pisaca” te su učenici čitali književna djela domaćih autora Jerka Mihaljevića (Putar i parizer), Marine Vujčić (Susjed) te Jurice Pavičića (Crvena voda).