6.6.2022.

Zdravo starenje – Biblioterapijska skupina za umirovljenike u palćkoj knjižnici

„Starenje: proces i zadatak zajedno. Osnovna sposobnost zadržavanja-oslobađanja, prihva

anje prolaznosti. Nove vrline također mogu izaći na vidjelo: zahvalnost i dubina iskustva mogu se povećati, želja za posjedovanjem može se smanjiti, zahtjevi se mogu smanjiti, želja za davanjem može biti jača i može se razviti nova sposobnost za ljubav.” (Magdolna Moretti – Attila Németh)

Biblioterapija je terapijska metoda kod koje uz pomoć umjetničkih djela krećemo na put samospoznaje. Vaše mjesto je na radionicama koje vodi biblioterapeutkinja Emőke Berényi: ako ste stariji od 60 godina i zanima vas kako prihvatiti starenje i tjelesne promjene te iskustva s gubitkom koji ga prati; ako želite naučiti ali naučiti i mlađe generacije kako sretno stariti te koje su vrijednosti starosti; ako se prisjetite vlastitih iskustava i stavite vlastiti život u novi okvir; ako želite pronaći oblik povezivanja s promjenjivim okusima različitih generacija; ako želite zadržati svoju psihičku svježinu i mentalno zdravlje.

Više o metodi i ostalim detaljima saznajte u palićkoj knjižnici 8. lipnja 2022. u 16 sati.

Termini održavanja biblioterapije: srijedom, od 22. lipnja do 24. kolovoza 2022. od 16 sati.

Mjesto održavanja biblioterapije: knjižnica na Paliću