19.8.2022.

Započeo XV. Etnokamp

U organizaciji Hrvatske čitaonice i u suradnji s Gradskom knjižnicom Subotica od 22. do 26. kolovoza 2022. godine bit će održan XV. Etnokamp u kojem će sudjelovati 115 djece i 60 volontera. Kao i prethodnih godina kamp će biti održan u prostorijama i dvorištu DSHV-a a planiran je i jednodnevni izlet u Tavankut na Etnosalaš Balažević. Tijekom pet dana djeca osnovnoškolske dobi sudjelovat će u četrnaest kreativno-manualnih radionica u kojima će izrađivati različite uporabne predmete. Među ostalim ovom prigodom djeca će se upoznati s vezom, radit će s drvetom i slamom. Kao i do sada posebna pozornost bit će posvećena očuvanju okoliša te će pojedine radionice biti organizirane s recikliranim materijalima koji će ponovno naći svoju uporabu. Pripremljene su i druge radionice i aktivnosti kao dramska, kuharska, recitatorska, tradicijsko pjevanje i plesna. Posljednjeg petog dana, u petak, 26. kolovoza 2022. godine s početkom u 18 sati bit će održana završna priredba i prodajna izložba radova nastalih u kampu na kojoj će djeca pokazati roditeljima što su sve radila i naučila u etnokampu.