4.11.2022.

Objavljeni rezultati Nacionalnog kviza „Nije lako kad si mlad”

Sara Dulić, učenica 7. razreda OŠ „Vladimir Nazor”iz Đurđina i Martina Tikvicki, učenica 6. razreda OŠ „Matko Vuković” iz Subotice dobitnice su glavne nagrade u sklopu Nacionalnog kviza za poticanje čitanja „Nije lako kad si mlad” koji organiziraju Knjižnice grada Zagreba a u Subotici i okolici ga je već dvadeseti put provela Gradska knjižnica Subotica. Ova informacija objavljena na mrežnoj stranici kviza https://www.mhk.hr/kviz/ .

Kao subotičke dobitnice Sara Dulić i Martina Tikvicki putovat će na četverodnevni izlet u Zagreb gdje će među ostalim prisustvovati završnoj priredbi i javnom izvlačenju nagrada kviza koje će biti održano 15. studenoga 2022. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici. Ovom manifestacijom bit će zatvoren i Mjesec hrvatske knjige.

Za sudjelovanje u kvizu učenici su trebali pročitati tri ponuđene knjige:

- Elizabeta Končić Trlek: „Pošta za Li”

- Zoran Pongrašić: „Krive su seka i seka”

- Ivana Šojat: „Oblak čvoraka”

te poslužiti se određenim online izvorima. Kroz kviz su djeca mnogo naučila o knjigama i njihovim autorima, temama o kojima pišu, likovima, a vođeni načelima medijske pismenosti i ogromnog virtualnog prostora koji nudi provjerene informacije korisne i zanimljive djeci.

Gradska knjižnica Subotica dodijelila je utješne nagrade, knjige, sljedećim sudionicima Kviza:

1. Filip Ivković Ivandekić, OŠ „Matko Vuković” Subotica
  2. Pavao Piuković, OŠ „Ivan Milutinović” Subotica