7.3.2023.

„Mreža čitanja”- regionalna razina za srednjoškolce

Druga, regionalna razina kviza za poticanje čitanja i kreativnosti „Mreža čitanja” za srednjoškolce diljem Hrvatske i u Subotici bit će održana online u srijedu, 8. ožujka 2023. godine. Na ovu razinu plasiralo se 27 subotičkih srednjoškolaca koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku u Gimnaziji „Svetozar Marković”, Politehničkoj i Medicinskoj srednjoj školi a za natjecanje su trebali pročitati, uz djelo Jelene Kastaneti „Živjeti”, zadano u prvoj razini kviza, i knjigu „Šest vrana” spisateljice Leighe Bardugo.

Kviz za poticanje čitanja i kreativnosti „Mreža čitanja” organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara a u Subotici ga provodi Gradska knjižnica Subotica u suradnji s NIU „Hrvatska riječ”.