8.5.2023.

Nacionalna razina kviza „Mreža čitanja”

U petak, 12. svibnja 2023. godine bit će održana posljednja, nacionalna razina kviza „Mreža čitanja”za učenike srednjih škola koji organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara a u Subotici ga provodi Gradska knjižnica Subotica u suradnji s NIU „Hrvatska riječ”.

Toga dana u podne online kvizu znanja pristupit će 375 srednjoškolaca iz cijele Hrvatske i Subotice, koji su ostvarili potreban bodovni prag za nacionalnu razinu. Među njima su i Subotičani, učenici gimnazije „Svetozar Marković”: Marko Cvijetić, Lucia Mamužić, Dominik Kujundžić, Ivan Huska, Ana Skenderović, Luka Mrkaljević i Petra Benčik te subotičke Medicinske škole: Egon Ferković, Radmila Đukić, Marijana Čordarić, Iva Katić, Jana Mihajlović, Božana Vujačić i Uroš Ninić.

Online kvizom znanja bit će završeno natjecanje „Mreža čitanja” za srednjoškolce koje je ove školske 2022./2023. godine imalo temu „U mreži različitosti”.