19.3.2024.

Pozivnica

Srdačno Vas pozivamo da svojim prisustvom uveličate program Gradske knjižnice Subotica sjećanja na Dezsőa Kosztolányija u povodu 139. godišnjice njegovog rođenja koje će se održati 26. i 27. ožujka 2024. godine.

26.
ožujka 2024.

u 17 sati

kataložna soba Gradske knjižnice Subotica

Večeri zavičajne povijestiKurioziteti zbirke Kosztolányi – izložba

Autorica izložbe Irén Bognár, viša diplomirana bibliotekarka

u 18 sati

stara čitaonica Gradske knjižnice Subotica

Najposebniji najnajljepši jezik – predstava Društva recitatora vojvođanskih Mađara. Sudjeluju: Olga Molnár Krekity, Ákos Hajvert i Nikolett Dudás, izvođači tradicijske glazbe. Klavirska pratnja: Edit Brezovszki i MárkBrezovszki.

27. ožujka 2024.

u 10 sati

stara čitaonica Gradske knjižnice Subotica

Kosztolányi u dvostrukom fokusu – nesvakidašnji sat mađarskog jezika za srednjoškolce

Predavači: Edit Csizmadia, povjesničarka književnosti i Tamás Bíró-Balogh, povjesničar književnosti i pisac.

Teme:Kosztolányijeve segedinske veze i najnovija istraživanja njegova djela

u 12 sati

plato ispred Gimnazije Svetozar Marković”

Polaganje vijenaca na spomenik „Gimnazijalac”, na Kosztolányijevu bistu i na spomen-ploču na fasadi Gimnazije.

Srdačno Vas očekujemo!