2013.9.13.

OLVASS EL HÁROM NAPLÓT ÉS NYERJ!

Mint minden évben, a Szabadkai Városi Könyvtár idén is résztvesz a zágrábi Városi Könyvtár szervezésében megrendezett Nemzeti olvasásnépszerűsítő vetélkedőn, amellyel a gyermekek olvasási szokásaira próbálják serkenteni. A vetélkedőt a Horvát könyvhónap alkalmából Horvátország szerte megrendezik, s a küldöldi könyvtárak, iskolák, művelődési egyesületek révén az országhatáron túl is bevonják a horvát gyermekeket. Szabadkán a Nemzeti vetélkedőt a Szabadkai Városi Könyvtár realizálja a horvát tannyelvű iskolák bevonásával.

Idén Olvass el három naplót, és nyerj címmel rendezik meg a vetéledőt, amelyre internetes úton lehet bekapcsolódni a http://www.knjiznica.hr/kviz linkről. Részvételi joga van minden általános iskolásnak V-VIII. osztályos korig, akik horvát nyelven tanulnak. A következő könyveket kell elolvasnod:

1. Damir Mađarić: Kako smo od bankrota spasili mamu i tatu

2. Sanja Polak: Pobuna Pauline P.

3. Jeff Kinney: Gregov dnevnik – Rodrick rastura

A válaszokat mindaddig lehet módosítani, amíg el nem küldöd. Jól át kell gondolni a válaszokat, mivel csak egyszer lehet elküldeni. A válaszokat bármely számítógépről el lehet küldeni, azzal, hogy fel kell tüntetni a Szabadkai Városi Könyvtár nevét, mivel az bonyolítja le a jutalmazást. Azok a kérdőívek, amelyeken nincs feltüntetve a Szabadkai Városi Könyvtár mint közvetítő, nem vesznek részt a sorsolásban.

BEKÜLDÉSI HATÁRIDŐ 2013.10.25.

Minden helyesen kitöltött, a Szabadkai Városi Könyvtár nevével ellátott kérdőív résztvesz a zágrábi Horvát Gyermekkönyv Központban október végén sorra kerülő sorsolásban. 2 fődíj a szabadkai résztvevőket illeti, akik elutazhatnak Zágrábba az INTERLIBER Könyvvásárra, amelyre 2013. november 15-én kerül sor, s itt a Nemzeti vetélkedő ünnepi záróműsorán átvehetik jutalmukat. A többi résztvevő vigaszdíjat érdemel.