2013.10.27.

A Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermének nyitvatartása és a művelődési programok 2013 október 28-tól november 3-ig

Hétfőn, 2013. október 28-án a Szabadkai Városi Könyvtár vendége lesz Darvasi László, a kortárs magyar próza meghatározó szerzője; író, költő, drámaíró, kolumnista. Ezúttal a szabadkai általános iskolásokkal találkozik, 12 órától a Majsai úti Általános Iskolában, 14.30-tól pedig a könyvtár olvasótermében tart rendhagyó irodalmi délutánt a Trapiti meseregények szerzője. Az olvasóterem 14.00 órától 16.30-ig nem fogadja az olvasókat.

Szerdán, 2013. október 30-án 19.30 órai kezdettel az Olvasóteremben bemutatják Vlada Arsić Izgubljene u magli című könyvét. A könyv apropóján a szerző az emberkereskedelemről is megosztja gondolatait. Az est moderátora Sanja Vasić könyvtáros-informátor. Az Olavasóterem 18.30-ig tart nyitva.

Csütörtökön, 2013. október 31-én 18.00 órai kezdettel az Olvasóteremben bemutatják Aleksandar Gatalica Pisac ne stanuje ovdecímű könyvét. A könyvről a szerző mellett dr. prof. Petar Pijanović és Draško Ređep irodalomkritikus beszélnek. Az est szervezője a Studio Moderna.

Mindenszentek napja és Halottak napja alkalmából a Könyvtár nem tart nyitva november 1-jén és 2-án.