2011.3.29.

XX. Kosztolányi Dezső Napok

Március 31-én délelőtt 10 órakor veszi kezdetét a középiskolások számára meghirdetett Kosztolányi talány című műveltségi vetélkedő. Mársnap, április 1-jén 10 órakor a Városi Könyvtár olvasótermében Esti kérdés életről, haláról címmel tudományos tanácskozásra kerül sor ismert irodalomtörténészek részvételével.

Program:

2011. március 31. (csütörtök)

Kosztolányi-talány

Műveltségi Vetélkedő

9.00-10.00 - Gyülekező a szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében

10.00 - A vetélkedő megnyitója
Köszöntő: Lovas Ildikó író, a Magyar Nemzeti Tanács kulturális ügyekkel megbízott tanácsosa

10.15 - kb. 15.00: Vetélkedő
(A vetélkedő szerkesztői: Hicsik Dóra, Raffai Judit és Dévavári Beszédes Valéria)

15.00 - Ebéd (Városi Könyvtár)

17.00 - Színházi előadás a Kosztolányi Dezső Színházban (Tolnai Ottó: A kisinyovi rózsa)

Az előadás után eredményhirdetés és díjkiosztás a Kosztolányi Dezső Színházban (kb. 18:30-kor)