2013.11.21.

Silvija Šesto Szabadkán

Silvija Šesto, ismert horvát írónő jövő héten Szabadkára látogat.. Két napos látogatása során (2013. november 27. és 28-án) horvát tannyelvű iskolába járó gyermekekkel találkozik Szabadkán és a környékbeli településeken.

Program:

SZERDA, 2013.11.27.

14,30 óra–a kisboszniai Ivan Milutinovićí Á.I. felsős diákjaival való találkozás
16,30 órakor – a tavankúti Matija Gubec Á.I. felsős diákjaival való találkozás

A györgyéni Vladimir Nazor Á.I. diákjai is résztvesznek a két író-olvasó találkozó egyikén.

CSÜTÖRTÖK, 2011.11.28

12,00 órakor a Szabadkai Városi Könyvtár olvasóterme
Résztvesznek a Matko Vuković és Ivan Milutinović Á.I. felsős diákjai, akik horvát tannyelvű osztályba járnak

18,40 órakora Svetozar Marković Gimnázium díszterme
Találkozó a Svetozar Marković Gimnáziumés a Politecnikai Iskola diákjai részvételével, akik horvát tannyelvű osztályba járnak.

Silvija Šesto1962-ben született Zágrábban. A Kulturális és Művészeti Központban végezte tanulmányait, majd Filozófia és Komparatista Irodalomtudomány Szakon diplomált a zagrábi Bölcsészkaron.Középsikolás kora óta jelen van az elektronikus médiákban, valamint gyermeklapokban és folyóiratokban publikál. 1996-ban megnyerte az Arany- valamint Ezüst Csengő Díjata horvát propagandisták találkozóján közzétett szövegeiért. 2002-ben elnyerte az Ivana Brlić Mažuranić Díjata Debela című regényéért, amely az IBBY tiszteletbeli listájára került.Tíz felnőtteknek szóló könyv szerzője, négy verseskötetet jelentetett meg, és több gyermek- és ifjúsági darab szerzője. Silvije Šesto öt műve az iskolai házi olvasmányok listájára került: Vanda, Bum Tomica i Bum Tomica 2, Tko je ubio pašteticu, Debela.

Zágrábban él.

Az írónő vendégszereplését Szabadkán a Vajdasági Horvátok Művelődési Intézete, a Hrvatska riječ Lapkiadóvállalat és Szabadka Város tette lehetővé.