2013.12.9.

Radislav Jović Szabadkán

A Zimonyban élő ismert iró lesz a Szabadkai Városi Könyvtár vendége a jövő héten ,11-én,szerdán

10 órakor a Könyvtár gyermekosztályán. Az iró-olvasó találkozón több szabadkai általános iskola tanulói vesznek részt.

Radislav Jović 1956-ban született a Zvornik melletti Kiseljakon.Iskolai tanulmányait Mačvanska Mitrovicán,a Szarajevó melletti Rajlovacon és Belgrádban folytatta.

Verseskötetei:

Između dve tišine(1985.)

Ako bude jutro(1991.)

Otkriće srca(1993.gyermekversek)

Pesme(1997.)

Plavi pogled(1998. Gyermekversek)

Između dve tišine(második bővitett kiadás2000/2001.)

Knjiga lepih želja(2oo6. gyermekversek)

Dvorac

a legjobb vers diját érdemelte ki a zsűri döntése alapján.

Az ismert költő Zimonyban él és dolgozik,a Szerbiai Irók Egyesületének tagja.