2014.2.16.

Az olvasóterem nyitva tartása és a művelődési programok 2014. február 17-től 21-ig

2014. február 17-én a Könyvtár, az állami ünnep miatt nem tart nyitva.

Ezen a napon kezdődik meg az IPA Határon Átnyúló Program CULTRAIL projektjének öt napos zárórendezvénye.

A Zárórendezvény programja február 17-én 10 órai kezdettel sétával kezdődik szabadkai irodalmi pontok útvonalon Kosztolányi, Csáth, Kiš és Konstantinović írók nyomába eredve. A helyszíneken ezen írók életének és munkásságának kiváló ismerői beszélnek, valamint irodalmi szövegek hangzanak fel. Az útvezetők Dévavári Beszédes Valéria és Boško Krstić. Az irodalmi szövegeket Basity Gréta és Srđan Sekulić előadóművészek olvassák fel. A séta a Könyvtár olvasóterméből indul 10 órától.

A rendezvénysorozat második napján, február 18-án a Szabadkai Városi Könyvtár Kis galériájában Szeged és Szabadka irodalmi élete a századfordulón és a XX. század elején a korabeli újságok és lapok tükrében címmel- nyílik kiállítás, amelynek társszerzői a szegedi Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár munkatársai.

Szerdán, 2014. február 19-én a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében filmmaratonnal folytatódik a rendezvénysorozat, amely során 10 órától Tolnai Szabolcs: Fövenyóra című filmjét Danilo Kiš műve alapján, délután 14.30- tól Pacskovszky Csaba: Esti Kornél csodálatos utazása című filmjét Kosztolányi műve alapján, valamint 17.00 órától Molnár György: A varázsló álma című filmet vetítik Csáth Géza műve alapján.

Minden filmvetítést beszélgetés követ a látott filmről. Moderátor: Siflis Zoltán, filmrendező.

(A program folytatásában 19.30 órai kezdettel a Kosztolányi Dezső Színházban a közönség megtekintheti a Rózsák című színdarabot.)

Az olvasóteremben ezen a napon, február 19-én 20 órai kezdettel a Zeneiskola növendékei adnak koncertet.

Csütörtökön, február 20-án Palicson, a Könyvtárban 9.30órai kezdettel Csáth-Kosztolányi irodalmi szimpóziumot rendeznek az Utazás témakörében magyarországi és szerbiai irodalmárok és irodalomtudósok részvételével. Előadók: Bednanics Gábor, Szirák Péter, Bengi László, Raffai Judit, Hózsa Éva, Kollár Árpád, Boško Krstić, Dragana Francišković.

Ezen a napon, február 20-án, Szabadkán, a Könyvtár olvasótermében 19.30 órai kezdettel a Vermes Lajos Díj átadására kerül sor a tavalyi év legjobb sportolóinak és sportklubjainak.

Az olvasóterem 19.00 óráig fogadja a feleket.

A CULTRAIL- IPA projekt Zárórendezvények befejező eseményére február 21-én kerül 12.00 órai kezdettel sor a Szabadkai Városi Könyvtárban, amely során a projekt menedzsere, Dragan Rokvić igazgató és Mikola Gyöngyi, a vezető partner szakértője értékelik a projekt megvalósítását. Kísérő rendezvények a projekt eseményeiről készült fényképkiállítás, valamint az Utazás témára készült gyermekrajz-kiállítás a bácsszőlősi Petőfi Sándor Általános Iskola diákjainak munkáiból. A projekt során készült fotók azoknak is felidézi a rendezvények remek hangulatát, akik nem vettek részt minden eseményen.

Az olvasóterem 15.30-ig nem fogadja a feleket. Eddig az időpontig az olvasók a földszinten lévő Amerikai Kuckó olvasótermét vehetik igénybe.