2014.3.25.

Kosztolányi Napok 2014 március 28-29.

A Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében 2014. március 28-án pénteken 10 órakor a Kosztolányi Napok kétnapos irodalmi rendezvény keretében rendezik meg a Kosztolányi-talány vetélkedőt . A vetélkdeő résztvevőit Hózsa Éva irodalomtörténész, a Kosztolányi Napok szervezőbizottságának a tagja köszönti. A vetélkedő szerkesztője Hicsik Dóra. A zsűri tagjai: Hózsa Éva, elnök, Hicsik Dóra, Mihályi Katalin, Raffai Judit és Virág .Gábor. Eredményhirdetés 13.30-kor lesz az olvasóteremben.

Szombaton, 2014. március 29-én10 órakor az olvasóteremben tudományos tanácskozással folytatódik a rendezvény, melynek megnyitóján Virág Gábor író, a Forum Kiadóház igazgatója, a Kosztolányi Napok szervezőbizottságának a tagja, Dragan Rokvić, a Szabadkai Városi Könyvtár igazgatója és Korhecz Tamás, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke mondanak köszöntőt.

A tudományos tanácskozás programja

Szegedy-Maszák Mihály: Kosztolányi műveinek nyugat-európai és amerikai fogadtatása

Sárközi Éva: A Négy fal között kiadástörténete és fogadtatása

Józan Ildikó:„A nyomtatott betű a rontó lidércük”. Kézirat, másolat, szövegkiadás – Kosztolányi Dezső levelezéséről

Bengi László: Az elvárás alakíthatósága – a kortárs-lét problémája

Veres András: A Kosztolányi-recepció a kritikai kiadás elkészült kötetei tükrében

13 órakor a résztvevők koszorút helyeznek Kosztolányi Dezső emléktáblájára és szobrára.