2014.3.31.

Az olvasóterem nyitva tartása és a művelődési műsorok 2014. március 31-től április 6-ig

Tisztelettel várjuk Mario Liguori Sedam jesenjih priča Hét őszi történet című kötetének bemutatójára, melyet 2014. április 1-jén tartunk a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. A kötetről a szerzőn kívül Dragan Prole filozófus és Lovas Ildikó író beszélnek. Az olvasóterem 18.30-ig fogadja a feleket.

Tisztelettel meghívjuk a Kalandozás Könyvországban olvasásánépszerűsítő vetélkedő záróünnepségére, és a nyereménysorsolásra, amelyet 2014. április 2-án, szerdán, 12.00 órai kezdettel tartunk a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. A vetélkedőn Szabadka község általános iskolás diákjai vehettek részt, akik tagjai a Szabadkai Városi Könyvtárnak. Idén már 6. alkalommal népszerűsítettük ily módon a könyvet és az olvasását a gyermekek körében. A vetélkedő Szabadka Város hivatalos nyelvein, magyar, szerb és horvát nyelven zajlott. Április 2-a a Nemzetközi Gyermekkönyv Napja, s idén bennünket ért a megtiszteltetés, hogy nálunk tartják az IBBY (International Board on Books for Young People) szerbiai központi ünnepségét. Az olvasóterem 15 órától tart nyitva, s az olvasók eddig az időpontig az Amerikai kuckó olvasótermét vehetik igénybe.

Csütörtökön, április 3-án 19.00 órai kezdettel folytatódik az előadássorozat A turizmus bemutatási lehetőségei témára. Az olvasóterem18.30-ig fogadja a feleket.

Pénteken, április 4-én 19 órai kezdettel bemutatkozik a Vuk Alapítvány, amelynek a munkája ismertetése mellett Vuk Stefanović Karadžić életéről és munkásságáról is hallhat előadást a közönség. Az olvasóterem 18.30-ig fogadja a feleket.