2011.6.9.

Egy Nobel-díjas Szabadkán

Ötven évvel ezelőtt ítélték oda az irodalmi Nobel-díjat Ivo Andrićnak. A jeles évforduló alkalmából a szabadkai Városi Könyvtár az Electe Egyesülettel karöltve, közösen emlékezik meg erről az emlékezetes eseményről, mely a volt Jugoszlávia és a Szerb Köztársaság irodalmának legjelentősebb napjaként vonult be a köztudatba. Az ünnepség keretében Egy Nobel-díjas Szabadkán című kiállítás azokat a folyóiratokat, könyveket mutatja be, amelyek a kiemelkedő írót városunkhoz fűzik.

Örömünkre szolgál, hogy dr. Slobodan Vladušić egyetemi docens, író, irodalomkritikus, az újvidéki Bölcsészettudományi Egyetem tanára méltatja Ivo Andrić munkásságát. A kiállításmegnyitót követően Görög Enikő és Miljana Ivanković az Electe Egyesület tagjainak zongorakoncertjét élvezheti a közönség.

Megtisztelő jelenlétükre számítva, mindenkit szeretettel várunk 2011. június 10-én (pénteken), 19 órakor a Városi Könyvtár olvasótermébe.