2014.11.5.

A Szerelem kezdőknek elnevezésű kvíz nyertesei

A Szerelem kezdőknek elnevezésű Nemzeti olvasásnépszerűsítő kvízen, melyet a Zágráb Város Könyvtára szervez éveken keresztül, idén is több száz, a horvát tannyelvű oktatásban részesülő gyerek vett részt Szabadkáról és környékéről: Kisboszniából, Tavankútról és Györgyénből. Miután elolvasták Zvonimir Balog, Luka Paljetak, Dragutin Tadijanović és Dobriša Cesarić verseit és kitöltötték az on-line kérdőívet, máris résztvevőkké váltak.

Idén Mihaela Dulić a györgyéni Vladimir Nazor Á.I.Dunja Šimića szabadkaiIvan Milutinović Á.I. diákjai nyerték a főnyereményt: a kvíz zárórendezvényén való részvételt, amely a zágrábi Interliber 2014. Könyvvásár keretében lesz megrendezve 2014. novenber 14-én. Erről az eseményről Zágráb Város Könyvtára weboldalán, a következő linken lehet olvasni:

A többi hazai résztvevő között vigaszdíjakat sorsoltak ki, könyvekett ajándékoztak nekik. A következő diákok nyertek vigaszdíjat:

1. Lucija Ivković Ivandekić, Ivan Milutinović Á.I. Szabadka
  2. Anamaria Tumbas, Matko Vuković Á.I. Szabadka
  3. Vesna Gabrić, Pionir Á.I., Nagyfény
  4. Manuela Stantić, Ivan Milutinović Á.I. Kisbosznia
  5. Milica Vuković, Matija Gubec Á.I. Tavankút
  6. Luka Prćić, Matko Vuković Á.I. Szabadka
  7. Lucija Horvacki, Vladimir Nazor Á.I. Györgyén
  8. Ana Piuković, Ivan Milutinović Á.I. Szabadka
  9. Mario Evetović, Matko Vuković Á.I. Szabadka
  10. Marina Peić Tukuljac, Ivan Milutinović Á.I. Kisbosznia
  11. Josipa Dulić, Vladimir Nazor Á.I. Györgyén
  12. Maja Vuković, Matija Gubec Á.I. Tavankút
  13. Marijan Vojnić Hajduk, Pionir Á.I., Nagyfény

Köszönjük az iskoláknak és a diákoknak a részvételt, és arra ösztönözzük, hogy jövőre is jelentkezzenek a kvízre, amely más témát dolgoz majd fel, más feladatok elé állítja a diákokat.