2015.1.19.

Az olvasóterem nyitva tartása és a művelődési műsorok 2015. január 19-től 25-ig

Az UrLIK Irodalmi Klub haramdik találkozójára 2015. január 19-én 19.30-kor kerül sor a Szabadkai Városi Könyvtár Kölcsönző osztályán. Amennyiben kellemes környezetben, könyvek és hasonló gondolkodású emberek társaságában szeretne az irodalomról, olvasmányélményeiről beszélgetni, legyen tagja a Klubnak, jelentkezzen a knjizevniklub.urlik@gmail.come-mail címre, és adja meg nevét, címét, születése évét és foglalkozását, valamint, hogy miért szeretne tagja lenni a Klubnak. Az UrLIK Irodalmi Klub az UrLIK civil szervezet, Szabadka Város Ifjúsági Irodája és a Szabadkai Városi Könyvtár együttműködése eredményeként jött létre.

A Dužijanca Bácskai Horvátok Egyesülete kedden, 2015. január 20-án 19.00 órai kezdettel az olvasóteremben bemutatja az aratóünnepségnek szentelt folyóiratot, a Revija dužijance-t. Azolvasóterem18.30-ig tart nyitva.

A méhnyakrák megelőzése hete rendezvénysorozat keretében a Goodwill gyógyszertár a Ginea nőgyógyászati rendelővel karöltve 2015. január 22-én 18 órai kezdettel edukatív előadást tart a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. Az olvasóterem 18.30-ig tart nyitva.

A Vajdasági Magyar Tudományos Társaság 2015. január 23-án 19 órai kezdettel a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében bemutatja a А Маgyar Tudomány Napja a Délvidéken – 2013 tanácskozás anyagának tanulmánykötetét. A társadalomtudomány köréből való munkákat dr. Dudás Attila docens mutatja be, míg a természet- és technikai tudományok köréből való munkákat dr. Kis Ernő nyugalmazott egyetemi professzor ismerteti. Az est során bemutatásra kerül Uri Ferenc monográfiája A délvidéki/vajdasági magyar iskoláztatás története (1900-1955)címmel. A könyvet Szalma József akadémikus, a Vajdasági Magyar Tudományos Társaság elnöke mutatja be a szerzővel való beszélgetés során. Az olvasóterem 18.30-ig tart nyitva.