2015.3.18.

TAVASZI TÁRLAT

Tisztelettel várjuk a TAVASZI TÁRLAT megnyitójára, 2015. március 20-án, pénteken, 18 órakor a Szabadkai Városi Könyvtár kiállítótermébe.

FILIP RAĐENOVIĆ       Szabadkán született 1992-ben, s az általános iskola után itt végezte tanulmányait a Svetozar Marković Gimnáziumban, valamint a De Medici Képzőművészeti és Vizuális Kommunikáció Iskolában. A középiskola második osztályát a new yorki Willsboro Central School-ban végezte az A-Smile fiatal vezetők program keretében. Jelenleg az újvidéki Képzőművészti Akadémia negyedik évfolyamán tanul grafikai kommunikáció szakon. Több csoportos kiállításon vett részt. Egyedi fénykép kategóriában első helyezést ért el.

MARKO STANIMIROVIĆ    Szabadkán született 1995-ben s az általános iskola után itt végezte tanulmányait a Svetozar Marković Gimnáziumban, valamint ezzel párhuzamosan a De Medici Képzőművészeti és Vizuális Kommunikáció Iskolában. Jelenleg a trebinjei Művészeti Akadémia növendéke grafika és grafikai tervezés szakon. Több csoportos kiállításon vett részt. Képregény- illusztrációjáért elnyerte a belgrádi SZKK által alapított Mladi Lav díjat.

MILOŠ BIBIĆ     Szabadkán született 1995-ben s az általános iskola után itt végezte tanulmányait a Svetozar Marković Gimnáziumban. Öt éven át a szabadkai Medijala Iskolában tanult, mellyel több csoportos kiállításon vett részt. Négy önnálló tárlata is volt. Az utóbbi időben a portré- és figurális kompozíciók foglalkoztatják. Pillanatnyilag a Művészeti Akadémiára való felvételire készül.