2015.4.20.

Az olvasóterem nyitva tartása és a művelődési műsorok 2015. április 20-tól 26-ig

Tisztelettel várjuk Brankica Damjanović Dobro je...című könyvének bemutatójára, melyet 2015 április 20-án 18.30 órai kezdettel tartunk a Könyvtár olvasótermében. Az olvasóterem 18 óráig fogadja a feleket.

Tisztelettel várjuk dr. Voja Kovačević professzor Saglasje című könyvének bemutatójára, melyet 2015. április 22-én 19 órai kezdettel tartunk a Könyvtár olvasótermében. A szerző mellett a könyvről dr. Milo Lompar és dr. Jovo Radoš beszélnek. Az olvasóterem 18.30-ig fogadja a feleket.

Szeretettel várjuk Szalma László rajzai, grafikái és illusztrációi kiállítására, halálának 10. évfordulója alkalmából, melynek megnyitója 2015. április 25-én 18 órakor lesz megtartva a Szabadkai Városi Könyvtár kis galériájában.

Tisztelettel várjuk író-olvasó találkozónkra, melynek vendégedr. prof. Julijan Tamaš, melyet 2015. április 23-án 19 órai kezdettel tartanak. Az íróval Nikola Šanta, a Ruske slovo Kiadóház főszerkesztője beszélget. Az olvasóterem 17 üréig fogadja a feleket

2015. április 24-én 9 órai kezdettel rendezik meg a Könyvtár olvasótermében a tamburások nemzetközi szemléjét, a II. Tambura Hangszeres Zenei Fesztivált. Ezt követően 17.15-kor kerül sor a fesztivál győztes szólistáinak és kamaraegyütteseinek ünnepi koncertjére. A Tamburazenekarok nemzetközi fesztiváljának szervezője a Bunyevác Dalok Fesztiválja Horvát Zenei Egyesület a pozsegai Zeneiskolával társszervezésével. A fesztivál megrendezése miatt az olvasóterem ezen a napon nem tart nyitva. Az olvasók igénybe vehetik az Amerikai kuckó olvasótermét.