2011.9.19.

FELKÉRJÜK A POLGÁROKAT ÉS INTÉZMÉNYEINKET, HOGY VEGYENEK RÉSZT A VÁROSI KÖNYVTÁR HELYTÖRTÉNETI ÉRTÉKEINEK MEGŐRZÉSÉBEN

A szabadkai Városi Könyvtár a helytörténeti gyűjtemény megőrzése és dokumentumokkal való minél teljesebb feltöltése érdekében várja azon polgártársaink jelentkezését, akiknek birtokában van a városhoz és környékéhez kötődő dokumetum: könyv, folyóirat, újság, képeslap, plakát, naptár, meghívó, programfüzet, katalógus, videoanyag és egyéb írott vagy hangzó dokumentum és azt hajlandó rendelkezésünkre bocsátani, vagy ajándékba adni.

A rendelkezésünkre bocsátott anyagot, melynek szerzője szabadkai, vagy a dokumentum témája, kiadója, a nyomda a városhoz és környékéhez kötődik, szakszerűen feldolgozzuk, megőrizzük és a felhasználók rendelkezésére bocsátjuk.

Amennyiben a dokumentum tulajdonosa úgy rendelkezik, hogy csak másolat elkészítésére adja kölcsön és visszakéri az anyagot, azt természetesen visszajuttatjuk.

A beérkezett anyagból a Könyvtár napján, október 13-án kiállítást rendezünk.

A helytörténeti értékű dokumentumokat a Városi Könyvtár helyismereti osztályán lehet átadni mindennap 7.30-tól 19.30-ig.

Közreműködésüket előre is köszönjük!