2015.5.14.

A Múzeumok éjszakája a Szabadkai Városi Könyvtár fennállásának 125. jubileuma jegyében

Tisztelettel várjuk szombaton, május 16-án 17 órától a XII Múzeumok éjszakája keretében megrendezésre kerülő programjainkra, melyek a Szabadkai Városi Könyvtár fennállásának 125. évfordulója jegyében lesznek megtartva Múzeumok éjszakája a jubileum jegyében címmel.

Az olvasóteremben, a katalógusteremben és a lépcsőházban megtekinthetik a könyvtár kincseiből válogatott kiállítást. A szabadkai motívumokat ábrázoló festmények mellett megtekinthetnek néhány inkunábulát és ismert írók kéziratait.

A Kis galériában Szalma László rajzai, grafikái, kollázsai és illusztrációiból álló kiállítás tekinthető meg halálának 10. évfordulója alkalmából.

Az udvarbanJugoslav Sivić Ćuga művészi lámpái fényében Szlancsik Árpád szobrait tekinthetik meg, Goran Papić és barátai előadásában pedig örökzöld dallamokat hallgathatnak.

A Gyermekosztályon 17-től 21 óráig a könyvtárosok, a szülők és a gyermekek meséket olvasnak fel, majd hazatérnek aludni .

Az Amerikai kuckóban BrankoPrčić képei és Laslo Tot fényképeinek kiállítása tekinthető meg amerikai dallamok kíséretében.

Mint minden évben, a könyvtár kapubejáratában különleges könyvinstalláció várja a betérőket.