2015.8.21.

Hamarosan kezdődik a VIII. Etno tábor

Augusztus 24-étől 28-áig a Horvát Olvasókör a Szabadkai Városi Könyvtár logisztikai támogatásával ismét megszervezi az immár hagyományos Etno tábort. A résztvevők öt napon át különböző műhelyfoglalkozásokon keresztül (kézműves, zenei, színjátszó, versmondó, valamint modern- és néptánc) ismerkedhetnek a múlttal és történelmi örökségükkel. A szervezők a Szent Rókus plébánia udvarán várják a mintegy immár száz jelenkező gyermeket. A záróünnepségen, 28-án 18 órai kezdettel bemutatják majd szüleiknek, barátaiknak, hogy mi mindent tanultak meg a táborban és megrendezésre került a már hagyományos vásár is, melyen saját munkáikat árulják a gyerekek.