2011.11.16.

Dubravko Jelačić Bužinski író Szabadkára látogat

Dubravko Jelačić Bužinski ismert horvát író, akinek Martinról szóló trilógiája kötelező olvasmánya a hetedikeseknek (Repulő Martin sportos élete, Balkáni maffia és a Martin a CIA és a KGB ellen), november 23-án és 24-én ellátogat Szabadkára.

Mindössze két nap leforgása alatt hat találkozót fog tartani az olvasók részére.

SZERDA, 2011.11.23.

17.30 - 18.30 - az Ivan Milutinović Általános Iskola, a Matko Vuković Általános Iskola és a Sveti Sava Általános Iskola felsős tagozatai látogatnak el az író-olvasó találkozóra, a Városi Könyvtár olvasótermébe

19.30 - 20.30 - a Svetozar Marković Gimnázium és a Politechnikai Középiskola horvát tannyelvű tagozatainak diákjai lesznek az író vendégei a Városi Könyvtár olvasótermében

CSŰTÖRTÖK, 2011.11.24.

12.00 - 13.00 - Györgyén, találkozó a Vladimir Nazor Általános Iskola felsős tagozataival

13.30 - 14.30 - Kisbosznia, találkozó az Ivan Milutinović Általános Iskola felsőseivel

15.00 - 16.00 - Tavankut, találkozó a Matija Gubec Általános Iskola felsőseivel

19.00 - 20.00 - Horvát Olvasóterem, felnőtt közönségnek tart előadást az író (osztálytaníóknak, tanároknak, íróknak ...)

A találkozókat a Városi Könyvtár szervezi a Horvát Nemzeti Tanács, a Vajdasági Horvátok Egyesületének és a Horvát Olvasóterem támogatásával.

Dubravko Jelačić Bužinski 1948-ban született Zágrábban.

Már gimnazista korában elkezdett írással foglalkozni. Eddig hat könyve jelent meg: kettő felnőtteknek szóló elbeszéléskötet, egy drámákat tartalmazó könyv, és három ifjúsági regény. Hamar megszereti a színház világát, ezért fordul a drámaírás felé. Számos drámai művét előadták a horvátországi és külföldi színházakban, néhány pedig meg is jelent az Árnyak című kötetében. A színházi drámákon kívül írt még rádiódrámákat, televíziósdrámákat, forgatókönyveket, elbeszéléseket, regényeket, néhány levelet valamint két televíziós sorozatot: Hárman a várban és Beszélgetés az árnyakkal.

Most Zágrábban él és dolgozik, mint a Horvát Televízió drámai műsorának rendezője.