2016.12.6.

Bora Otić könyvének bemutatója

Tisztelettel meghívjuk Bora Otić „Šorom, sredom“ című könyvének bemutatójára, amelyet pénteken, december 9-én tartunk meg a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében 18 órakor.

Bora Otić már 13 éve a Vajdasági Rádió és Televízió első programján sugárzott „5kazanje“ műsor szerzője és szerkesztője, a „Šorom, sredom“ című könyv az első kiadványa. Ebben az átlagemberek történeteit meséli el. Az időben és térben elhelyezett cselekvések egyaránt tanúskodnak az írói képzeletről és a televíziós műsorban bemutatott valóságról.

A szerző beszélgetőtársai az archaikus nyelvet beszélik, amely lassan már feledésbe merül. A 40 történet egy, a szülőföldről szóló elbeszélés foglalja össze. Ez a történet az idősebb generációban valószínűleg felidézi majd a felnőtté válás korát, a fiatalabbaknak pedig megmutatja a nyelv gyökereit, a kihalóban lévő archaizmusokat, a Vajdaságra jellemző nyelvi kulturális értékeket.

A bemutatásra kerülő könyv a vajdasági történetetek gazdag tárháza emberekről, kastélyokról, tanyákról, a falusi életről, eseményekről, szokásokról, érzelmekről, pl. a szerelemről és még sok másról. A könyvet a szerző fotói illusztrálják.

A kiadvány igazi lélekmelengető csemege minden generáció számára.

Szeretettel várjunk!