2016.12.14.

Robert Takarič a Szabadkai Városi Könyvtár vendége

2016. december 16-án 17 órakor a Szabadkai Városi Könyvtár gyermekosztályán bemutatásra kerül Robert Takarič Udario me pubertet u glavu (Fejbe kólintott a serdülőkor) című könyve.

Robert Takarič Szerbiában és azon kívül az egyik legolvasottabb és legtöbbet díjazott író. A volt Jugoszlávia országai 2010 óta egyik legtekintélyesebb díjának, a Kis Herceg Díjnak a nyertese, amelyet a Menjam pubertet za bilo šta! Povoljno! (Elcserélném a serdülőkoromat! Bármiért! Jutányosan!) című könyvéért kapott. 2014-ben a Neven-díjat ítélték neki oda a legjobb tudománynépszerűsítő könyvért, a Traže se pametni detektivi za otkrivanje istorije-(Okos detektívek kerestetnek a történelemben való nyomozásra). Többi regényei: Šest i po najgorih muvanja od postanka sveta- (A hat és fél legrosszabb sumákolás a világ keletkezése óta), Devojčice uzvraćaju udarac (A kislányok visszavágnak) Školske face (Iskolai arcok) Devojčice su jači pol (A kislányok az erősebb nem).