2017.1.24.

Olvasással a csillagokig általános és középiskolásoknak

Az Olvasással a csillagokig című vetélkedő első szabadkai és környékbeli elődöntőjét az általános iskolásoknak 2017. január 30-án, hétfőn, míg a tartják meg, míg a középiskolások részére a második regionális szintű döntőjét 2017. február 3-án rendezik meg.

Az olvasásfejlesztő kvízt a Horvátországi Iskolakönyvtárak Hálózata szervezi, amelyet Szabadkán a Szabadkai Városi Könyvtárral és a Horvát Nemzeti Tanáccsal együttműködve valósít meg.

Az általános iskolai verseny győztesei az iskolák közötti megmérettetésre nyernek jogosultságot, amelyet a Szabadkai Városi Könyvtárban tartanak meg, míg a középiskolások, akik elérik a pontküszöböt, részt vesznek az országos döntőn, amelyet 2017. április 26-án rendeznek meg.