2017.3.17.

Az Olvasással a csillagokig vetélkedő iskolák közötti döntője

Az Olvasással a csillagokig olvasás- és kreativitásnépszerűsítő projekt szabadkai általános iskolák közötti döntőjét 2017. március 23-án, csütörtökön 9 órai kezdettel a Szabadkai Városi Könyvtárban rendezik meg. A vedtélkedőben 7 iskola, a szabadkai Matko Vuković,az Ivan Milutinović, valamint a tavankúti Matija Gubec a györgyéni Vladimir Nazor és a nagyfényiPionir általános iskolák csapatai mérkőzik meg. Emellett a csapatok által benevezett plakátokat is értékelik. A két kategória legjobb csapata májusban Csáktornyára utazik a horvátországi döntőre, ahol az ottani iskolásokkal fognak versenyezni.