2017.4.18.

Milovan Miković Otići nekamo (Elmenni valahová)

Szeretettel várjuk Milovan Miković Otići nekamo (Elmenni valahová) című könyvének bemutatójára, melyet 2017. április 25-én 19.30 órakor kezdettel tartunk a Szabadkai Városi Könyvtár olvasótermében. A regényről, amely a szabadkai Horvát Matica kiadásában 2017-ben jelent meg, Boško Krstić a Rukovet folyóirat szerkesztője, Zlatko Romić, a könyv recenzense, Klara Dulić irodalomtanár és a szerző Milovan Miković beszélgetnek. Az est moderátora Nevena Mlinko.

Milovan Miković (1947.) szabadkai költő, író, esszéíró és publicista. A megjelent kötetei közül kiemeljük az Ispitivanje izdaje (1989.), Avaške godine - krhotine poeme u nastajanju (1991.), Slušaj; zemlja, riječi (2007.), Prah obiteljske srebrnine (2015.) című köteteket, esszékötetei közül, a Grad je reč(1996.), Život i smrt u gradu(1999.), Iznad žita nebo (2003.) címűt valamint Regény a vajdasági horvát irodalomban című antológiáját (Roman u književnosti Hrvata u Vojvodini (2008.). A Klasje naših ravni folyóirat szerkesztője, és mint a Subotičke novine és a Hrvatska riječ kiadójának aszerkesztője több mint 150 könyvet jelentetett meg más szerzőktől. Az Antuško- díj, a Dr Bodrogvári Ferenc-díj birtokosa, s irodalmi munkásságáért életmű díjat és más díjakat is kiérdemelt.